دسر شکلاتی

درباره ما آبان ۲۴, ۱۳۹۷

۸

چگونه دسر شکلاتی آماده کنیم؟

مواد مورد نیاز برای تهیه دسر شکلاتی
نشاسته ذرت ۱ قاشق غذا خوری
شیر ۲ لیوان
پودر ژلاتین ۲ قاشق چایخوری
شکر نصف لیوان شکلات تخته ای ۷۵ گرم
زرده تخم مرغ ۱ عدد

طرز تهیه پخت:
ابتدا شیر را با سه چهارم از شکر و نشاسته ذرت خوب مخلوط شود و بعد روی حرارت میگذاریم و به هم میزنیم. پودر ژلاتین رو با یک چهارم لیوان آب سرد روی بخار آب میگذاریم تا شفاف شود.زرده تخم مرغ رو با باقی مانده ی شکر و دو قاشق آب جوش به هم میزنیم تا کرم رنگ شود و زمانی که موادمان به جوش آمد به موادمان اضافه میکنیم و آنقدر هم میزنیم تا کاملا موادمون یکدست شود. بعد از روی حرارت بر میداریم و ژلاتین را به موادمان اضافه میکنیم و به هم میزنیم. و بعد مواد را در ظرف مورد نظر میریزیم و آن را در یخچال میگذاریم.

آموزش دسر پان اسپانیایی
مواد مورد نیاز برای آموزش این دسر:

شکر ۱پیمانه
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری
کره ۱/۴ پیمانه
خامه صبحانه۱/۴ پیمانه
شیر ۳ پیمانه
آرد سفید ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
بیسکویت پتی بور ۲ بسته
پودر نشاسته ۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو جهت تزیین
آموزش تهیه دسراسپانیایی
ابتدا یک پیمانه شکر را با ۲ عدد تخم مرغخوب هم میزنیم تا حجم آن دو برابر شود در مرحله بعد یک پیمانه شیر را به موادمون اضافه میکنیم و هم میزنیم. داخل یک قابلمه آرد سفید و پودر نشاسته را با دو لیوان شیر مخلوط کرده و آرد را داخل آن میریزیم.
و بعد مواد مرحله ۲ رت روی حرارت ملایم گاز قرار میدهیم و آنها را مرتب هم میزنیم تا آرد گلوله گلوله نشود زمانی که گرم شد مواد مرحله ۱ را به موادمون اضافه میکنیم و مرتب به هم میزنیم و زمانی که موادمان به غلظت فرنی رسید خامه و وانیل و کره رو به مواد اضافه میکنیم و بعد از روی حرارت بر میداریم و داخل یک قالب مناسب ته قالب را یک لایه بیسکویت چیده شود و مقداری از سس را که آماده کردیم را میریزیم روی بیسکویت ها دوباره بیسکویت را میگذاریم روی مواد و این کار را لایه لایه انجام میدهیم تا به آخر برسددر لایه آخر باید سس باشد و بعد پودر کاکائو را برای تزیین روی موادمان الک میکنیم.
نوش جان
باتشکر از پیج اینستاگرام کدبانوی هنرمند

از دوستان علاقمند دعوت میگردد که دستورات انواع کیک و دسر را برای ما ارسال کنید که با نام خودتان در سایت قرار داده شود.